EJF Társadalomtudományi Intézet
Nyitólap | Andragógia szakcsoport | Regisztráció | Belépés
 
Péntek, 2024-11-22, 3:01 PM
Üdvözöllek Vendég | RSS
Honlap-menü
A fejezet kategóriái
Gólyáknak [0]
Felvételizőknek [1]
Hallgatóknak [0]
Végzőseinknek [0]
Mindenkinek [0]
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

A szakcsoport oktatási és kutatási feladatai

A szakcsoport alapvető feladata az Andragógia Ba szakkal kapcsolatos képzési-oktatási feladatok ellátása, beleértve a hallgatók szakmai gyakorlati kiképzését, amelyet elsősorban a város közművelődési és szakképző intézményeivel együttműködésben folytatunk.  Ezen túl a szakcsoport gondozza az Ifjúságsegítő Felsőfokú Szakképzést, a 2010/2011 oktatási évtől a Közösségi-civil szervező Felsőfokú Szakképzésért is a szakcsoport felel.

A szakcsoport a gazdája a Civil szervezetek tanácsadója szakirányú továbbképzésnek.

A szakcsoport alapvető kutatási feladata a Dél-alföldi Régió humánerőforrás helyzetének, képzési kínálatának, munkaerő-piaci képzéseinek, felnőttképzési helyzetének vizsgálata, továbbá a régió közművelődési alapellátásának vizsgálata, valamint a civil-közösségi szerepvállalás figyelemmel kisérése a térség kulturális feladataiban.

 

Kutatás, fejlesztés, innováció

A szakcsoport, korábban Művelődés- és Társadalomtudományi Tanszék oktatói két jelentős tananyagfejlesztésben vettek részt az elmúlt öt éves periódusban.

A HEFOP-program keretében Európai Uniós képzési modult dolgoztak ki, tantárgyakkal, oktatási segédanyagokkal.

A képzéshez szükséges tartalmak összefoglalója Tanulmányok az Európai Unióról címmel jelent meg dr. Maruzsa Zoltán szerkesztésében, az Eötvös József Főiskola kiadásában.

A ROP program keretében a hallgatók pályaválasztását, munkaerő-piaci esélyeit segítő tantárgyi programot és oktatási segédanyagot dolgozott ki a szakcsoport (korábban tanszék) kollektívája.

A ROP program keretében került sor Sifter József főiskolai adjunktus, szociológus vezetésével és IKM szakos hallgatók közreműködésével a Dél-alföldi régió gazdálkodó szervezeteire, önkormányzataira kiterjedő, a munkaerő-piac és a képző intézmény (EJF) képzési kínálata közötti összefüggéseket vizsgáló kutatásra.

„A kulturális szakemberképzés perspektívái” címmel a Könyvtártudományi Szakcsoporttal közösen, kétnapos országos konferenciát szerveztünk 2009 októberében.

A konferencia előadásokból megjelenő kötet dr. Palcsó Mária főiskolai docens szerkesztésében jelent meg.

A szakcsoport kilenc oktatója közül hat személy rendelkezik PhD fokozattal, egy kandidátusival, közülük kettő habilitált.

Hárman fokozatszerzési eljárás előtt állnak.

A szakcsoport vezetője, dr. Brachinger Tamás tagja a Nonprofit Képzési Műhelynek, amelynek keretében közreműködött a Közösségi-civil felsőfokú szakképzés kidolgozásában, amelyet főiskolánk is indít a 2010/2011-es oktatási évtől.

Dr. Brachinger Tamás kidolgozta a Civil szervezet tanácsadója szakirányú továbbképzést, amelynek indítását az Oktatási Hivatal 2008. decemberében engedélyezte.

Az IPA-pályázati kiírásra (szerb-magyar határmenti együttműködés témájában kiírt EU pályázat) főiskolánk három programmal pályázott. Ebből kettő közvetlenül köthető szakcsoportunkhoz. A felsőoktatási együttműködési programban (Neveléstudományi Karok között) és a civil-civil szervezetek közötti együttműködésre benyújtott programban projektvezetési szinten vesznek részt szakcsoportunk oktatói, továbbá megvalósító több oktató a felsőoktatási intézmények közötti pályázatban.

 

!! Mesterképzés !!
Naptár
«  November 2024  »
HKSzeCsPSzoV
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Mentett bejegyzések
Barátaink:
  • Honlap létrehozása
  • Ingyenes online játékok
  • Online Munkaasztal
  • Oktató videók
  • uCoz Rajongók Oldala
  • Keresés
    Keresés

    Copyright MyCorp © 2024Az oldalt a uCoz rendszer működteti