Olyan társadalmilag cselekvőképes személyek képzése a célunk, akik a lokalitásban, esetleg lakóhelyükön, generálni, kondicionálni képesek a helyi közösségek életében progresszív változásokat és ezt a tevékenységet, szükség szerint hivatásszerűen is végezni tudják, akik az alapvető települési, jogi, szociológiai ismereteken túl, a különböző szektorok közötti átjárás képességével bírnak és ezt a tudásukat a partnerség, az együttműködés érdekében használják.
A társadalmi folyamatok során egyre nyilvánvalóbb, hogy közösségi, civil munkásokra mindhárom szektornak szüksége van. A kormányzati szektorban, közvetlenül a közigazgatásban (önkormányzatok), ill. a szakosodott intézményekben, képzett szakemberek segíthetik az önszerveződést, a részvételi demokráciát, a civil társadalom fejlesztését, a lakossággal, annak szervezeteivel történő együttműködést, a helyi társadalom fejlesztését. A nem kormányzati szektor saját szervezetei működtetéséhez, az e szervezetek által megvalósítandó programok és projektek megvalósításához igényel felkészült közösségi civil munkásokat. Napjainkban az üzleti szektor egyre dinamikusabban jelenik meg a szociális jellegű szolgáltatások szervezésében, a képzésben, művelődési igények kiszolgálásában, településfejlesztésben, stb. Tevékenységük hatékonysága érdekében fontos és szükséges a képzett szakember.
A képzés célja a jelenleg e területeken dolgozók ismereteinek, kompetenciáinak fejlesztése, s a felmerülő további szakemberigény kielégítése az ehhez szükséges elméleti és gyakorlati ismeretek átadásával, a kompetenciák fejlesztésével.